У 50-річного жителя Кіровоградщини діагностували дирофіляріоз: довелося робити операцію

30.09.2024 14:44

У  50-річного мешканця Олександрійської ТГ виявили дирофіляріозу. Чоловік звернувся до лікарні зі скаргою на новоутворення у підпаховій ділянці. Про це повідомляється на сторінці обласного центру контролю та профілактики хвороб у Фейсбук, інформує медіапортал DOZOR. 

Операційним шляхом видалений гельмінт довжиною 11 см. В лабораторії обласного Центру контролю та профілактики хвороб із доставленого біологічного матеріалу встановили, що це гельмінт роду Dirofilaria repens (самка) довжиною 11 см.

Епідеміологи Центру проводять епідеміологічне розслідування цього випадку з метою встановлення причин та обставин зараження. 

Це вже четвертий випадок у 2024 році захворювання людини на дирофіляріоз на Кіровоградщині. У цьому році на дирофіляріоз уже хворіли:

46-річна жінка з Кропивницької ТГ (видалений гельмінт довжиною 10-см з верхньої повіки);

61-річний чоловік зі Знам’янської ТГ (видалений гельмінт 15 см з правої гомілки);

63-річна жінка зі Знам’янської ТГ (видалений гельмінт 11 см з ділянки шиї).

У минулому році дирофіляріоз не реєструвався.

Дирофіляріоз – це небезпечне гельмінтозне захворювання, яке поширене в основному серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але останнім часом в Україні почастішали випадки цього захворювання і серед людей.

Захворювання спричиняється тонким ниткоподібним паразитом Dirofilaria repens білого кольору, який може досягати до 30 см у довжину і локалізується переважно у підшкірній клітковині.

Основним джерелом збудника у природних умовах є хижі ссавці, а в умовах населених пунктів основну роль у поширенні паразита відіграють, в першу чергу, бродячі а також домашні собаки та кішки.

Безпосередньо від собак і кішок людина не заражається. Від тварини до тварини і від тварин до людини захворювання переносять комарі.

З моменту зараження (укусу комара) до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця. Перші симптоми захворювання – поява безболісної пухлини, в місці якої відчувається свербіж, печія, набряк, почервоніння, можливе підвищення температури тіла, головний біль, загальне нездужання та погіршення зору.

Характерним симптомом захворювання є міграція гельмінта, що виражається в пересуванні чи ущільненні пухлини під шкірою. Відстань, на яку переміщається гельмінт, складає від декількох до десятків сантиметрів, швидкість міграції може бути до 30 см за добу. Дуже часто вражається орган зору: шкіра повік, кон'юнктива, очне яблуко. Також гельмінт може мігрувати під шкіру обличчя та рук.

Зараженню дирофіляріями піддаються люди різного віку. В організмі людини паразит росте повільно і досягає досить великих розмірів приблизно через 6 місяців. В усіх випадках необхідне хірургічне видалення паразита.

Щоб запобігти захворюванню необхідно захищатися від укусів комарів (проводити засітчення вікон та дверей, використовувати спеціальні засоби захисту – репеленти та інсектициди), а також правильно доглядати за домашніми тваринами (своєчасно оглядати їх у ветеринарів та лікувати).

Переглядiв: 513