В обласному центрі у дитячому розважальному центрі «Crаy Land» проходила акція «Колосок жита» протягом 17-18 вересня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.
Протягом двох днів у «Crаzy Land» відпочили і нагулялися більше 400 дітей з притулку «Надія», Кіровоградської школи-інтернату, Знам’янського спецінтернату, Знам’янського будинку-інтернату для дітей-інвалідів, Піщанобрідського інтренату, учнів з малозабезпечених родин Казарнянської та Трепівської шкіл Знам’янського району й Козирівської школи Компаніївського району.
Акцію започатковано відділом у справах сім’ї та молоді Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви та громадським об’єднанням «Православна просвіта».
«Crаzy Land» - то найулюбленіше місце для всіх дітей від 3 до 13 років. А діти, які живуть в інтернатах за межами обласного центру, взагалі вважали, що потрапили у казку. Деякі з цих діток через фізичні або психічні вади взагалі майже не виходять за стіни спецзакладів. А тут п’ять годин цікавої програми з аніматорами, батутів, гойдалок, ігрових автоматів, смачний і дуже красивий (що теж досить важливо) святковий обід.
Чому «Колосок жита»? Виконавчий директор «Православної просвіти» Антоніна Павловська пояснює:
«Акцію «Колосок жита» придумав у 1912 році тодішній мер Єлисаветграда Григорій Волохін. 1911 рік був засушливим, весна 1912-го мала бути голодною. Тож у березні Григорій Волохін оголосив збір коштів на закупку зерна, борошна, овочів для навчальних закладів, де навчалися бідні діти, лікарень, богадільнь, притулків. А секретарем центрального бюро цієї акції був мій прадід Дубровинський…».
«Сьогодні діти, які живуть в дитячих будинках, інтернатах, звичайно, не відчувають фізичного голоду. Але відчувають величезний духовний голод, брак уваги, брак таких от дитячих розваг», - додає керівник у справах сім’ї Кіровоградської єпархії УПЦ, настоятель храму Афанасія Афонського отець Сергій Ткаченко.
«Ми дуже вдячні адміністрації закладу, генеральному директору Сергію Яркову та директору Ігорю Шуту за те, що вони не просто відгукнулися на наше прохання прийняти дітей, але й створили для них цю казку», - каже отець Сергій.
Навіть якщо просто перевести вартість відвідування «Crazy Land», аніматорів, обіду для 400 дітей у грошовий еквівалент, вийде величезна сума. Але справа навіть не в сумі, справа у бажанні адміністрації «творити казку».
Представники «Crаzy Land» Юлія Овеченко та Кристина Кисельова розповідають, що в перший рік проведення акції аніматори спочатку трохи розгубилися: що робити з дітками, яких називають особливими, чим зайняти дітей на візках, для яких недоступні гірки та батути, чи не буде їм сумно спостерігати, як інші розважаються і т.п.? З тих пір в «Crаzy Land» провели чимало благодійних акцій для різних діток і аніматори вже добре навчилися працювати з усіма.
«Дарувати такі емоції – величезне щастя!» - кажуть дівчата.
А всім нам, мабуть, тепер варто пам’ятати: коли ми ведемо у «Crаzy Land» своїх дітей, частину прибутків власники дитячого центру, не афішуючи цього (!), витрачають на те, щоб створити казку для тих діток, яких у дитячий центр просто так ніхто не зводить.