
Всеукраїнський турнір із військово-технологічного спорту у частині перегонів FPV дронів відбувся у Кропивницькому. Про це повідомили організатори заходу - підрозділ Федерації військово-технологічного спорту України в Кіровоградській області та компанія «Свартелектронікс плюс».
Участь у турнірі взяли 14 команд як із громад області, так і з інших регіонів. Також більше десятка учасників презентували себе в індивідуальних заліках.
«У Кіровоградській області такі змагання проходили вперше. Це молодий вид спорту – профільне міністерство офіційно визнало його лише у лютому цього року, і це результат роботи федерації, яку очолює Артур Булигін. Приємно було його вітати на змаганнях у Кропивницькому. Захід був максимально непублічний, адже безпекове питання для нас номер один. Навіть учасники отримали координати місця проведення за годину до початку», – повідомив керівник регіонального підрозділу федерації Сергій Шульга.
Для участі у турнірі охочі реєструвалися онлайн за нікнеймами чи позивними.
Наймолодший учасник перегонів дронів – 14-річний «Катана» із Добровеличківки.
«Разом зі своїми друзями представляємо команду Sky Racers. Дрони зібрали власноруч», – розповів він.
Учасники змагань проходили трасу з 10 воротами.
«Загалом траса була зрозумілою, але мала свої нюанси. Ми отримували спеціальні GPS-мітки, які фіксувалися на дронах. Кожен політ відстежувався у реальному часі, а також транслювався на екрани. Важливо було не лише вдало пройти дистанцію, а й показати максимально гарний час. Усього було три кола. Після першого - частина учасників відсіялася. Адже під час перегонів дрони можуть розбиватися, відтак якщо немає запасних, подальша участь стає неможливою. Із пів сотні учасників загалом усі три кола пройшла мабуть половина. Але мушу визнати, дуже високого рівня були суперники», – розповів «Filin» із команди «Сварт+».
Оцінювати польоти до Кропивницького запросили досвідчених суддів Федерації військово-технологічного спорту України.
Переможців турніру обирали як серед команд, так і серед учасників індивідуальних заліків.
Найкращий результат – 0:37,6 секунди показав учасник київської «Щука Team». Вона ж здобула перемогу і в командному заліку.
Загалом середній показник проходження траси 0:50 секунд – хвилина.
Окремо організатори відзначили переможців серед військових.
В індивідуальному заліку перше місце виборов пілот із позивним «Кара». Серед команд – 153-й навчальний центр. Команда місцевих представників Нацгвардії посіла друге місце.
«Усі отримали подарунки. Вдячний партнерам, які подарували військовим-переможцям дрони, відеоперехоплювач та інше необхідне на фронті обладнання. Також із організацією заходу допомогли добровольче формування «Легіон Д» в/ч А7040, обласній федерації грепплінгу та панкратіону, управління молоді та спорту Кіровоградської ОВА. Окрема подяка «Княжому двору», який підтримав ініціативу у проведенні змагань», – наголосив Сергій Шульга.






Довідка:
Міністерство молоді та спорту України своїм наказом №1105 офіційно визнало військово-технологічний спорт новим неолімпійським видом спорту 26 лютого 2025 року. Військово-технологічний спорт об’єднує змагання у чотирьох напрямках: повітря, земля, вода та кіберпростір.
Сергій Шульга очолив підрозділ Федерації у Кіровоградській області у листопаді 2024 року.