У Кропивницькому активісти ГО «Освітній культурно-мистецький центр «Аеліта» організувалися заради перемоги України у війні – вони допомагають військовим та вже створили декілька напрямків діяльності для цього. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.
За словами керівника ГО «Освітній культурно-мистецький центр «Аеліта», депутата партії «Перспектива міста» Олександри Ткаченко, питання, що потрібно робити заради перемоги, не було – люди об’єдналися з першого дня війни і були готовими до будь-яких викликів. Почали з виробництва маскувальних сіток та джгутів. Волонтерську базу вдалося створити за сприяння управління молоді та спорту Кропивницької міськради - у дитячо-юнацькому клубі «Гірник».
«Ми створили волонтерське об’єднання з перших днів війни. І число наших волонтерів зростає з кожним днем. Перші дні це були лише члени нашої ГО «Освітній культурно-мистецький центр «Аеліта», далі до нас почали приєднуватися мешканці мікрорайону та батьки разом з учасниками зразкового колективу - студії хореографічного мистецтва «Аеліта», адже ми оранізували нашу волонтерську базу за сприяння управління молоді та спорту саме у дитячо-юнацькому клубі «Гірник» у мікрорайоні Шкільний. Через деякий час до нас долучилося багато наших колег - педагогів, викладачів, тренерів з інших позашкільних закладів - Об’єднання дитячо-юнацьких клубів Кропивницької міської ради. І зараз я навіть не уявляю нашу діяльність по іншому. Ми об’єднані спільною метою - допомогти Україні, збройним силам, військовим та людям, які опинилися у складних життєвих обставинах або переїхали із тимчасово окупованих територій», - розповіла Олександра Ткаченко.
Маскувальні сітки відправляли на блокпости, а також до ЗСУ, зокрема, на Київщину. Але на цьому волонтери не зупиняються – навчилися робити джгути, схожі на медичні, які схвалили медики. Наразі таких джутів створили 1500, тисячу з них вже передали туди, де їх використовуватимуть за призначенням.
«У нас є троє жінок - Тетяна Хріненко, Тетяна Куценко, Олена Щербина, які взяли на себе складну і важливу роботу – відшивання розгрузок. Ми дістаємо тканину, стропи, необхідні комплектуючі, вони відшивають, далі розгрузки відправляють військовим. Загалом до нашого волонтерського об’єдання долучилися вже близько 50 дорослих та 6 діток, які приходять з батьками та активно допомагають», - каже Олександра Ткаченко.
Ще один напрямок роботи волонтерського центру є відносно новим – це виробництво сухих супів. Наразі волонтери готують два види супів – «Гетьманський» та «Кропсуп», які можна заварювати в польових умовах, просто заливши кип’ятком у термосі. Олександра Ткаченко каже: супи містять в собі багато овочевих інгредієнтів, а, отже, є дуже поживними та корисними. Тестували нову продукцію як дорослі, так і діти.
Водночас волонтери постійно потребують допомоги небайдужих – для плетіння сіток необхідна натуральна бавовняна тканина чорного, зеленого, коричневого кольорів, дозволяється теж темно-синій колір. Для виготовлення супів необхідні овочі – картопля, морква, цибуля, це те, що ми засушуємо для супів.
«Якщо у когось зберігаються вермішель під запарку – ми теж не відмовимося, це теж піде на приготування супів. Якщо у когось є залишки цупкої тканини темно-зеленого кольору або пікселю, стропи, липучки - ми будемо вдячні. Люди безкоштовно відшивають розгрузки, і так само безкоштовно ми їх надаємо готовими. Ми постійно шукаємо,де знайти ці комплектуючі», - додала Олександра Ткаченко.
«Ми раді всім, хто приходить допомогти та стати волонтером. Ми вже є однією великою родиною і підтримуємо один одного. Всі дуже переживають за спільні започатковані справи і хочуть бути корисними. До нас приходить багато родин з дітками. Є і дітки, які приїхали з мамами з інших областей України. І поки тата і мами плетуть маскувальні сітки, готують обіди військовим, діти в цей час малюють, вчаться робити цікаві вироби з глини, пластиліну, займаються бісероплетінням, а це включає дрібну моторику і крім важливого для дітей розвитку мозкової активності, це ще і прекрасна терапія і зняття стресів діткам. І звичайно нікуди без танців - у нас майже щодня є цікаві заняття з хіп-хопу, гімнастики та класичного танцю, що теж є неабиякою терапією для дітей. Також ми не забули про діток, які не можуть прийти чи приїхати на заняття і для них ми ведемо прямі трансляції уроків, тому перед екраном також тренуються і танцюють майже усі учасники студії «Аеліта», - резюмує Олександра Ткаченко.
Усі, хто хоче допомогти тканиною або продуктами, можуть звертатися до волонтерів за номером телефону: 066 792 94 44 – Олександра.