Кіровоградська область займає лідируюче положення по забрудненню нітратами води колодязів. Про це сайту DOZOR повідомили у обласному лабораторному центрі.
За результатами лабораторних досліджень, встановлено, що у минулому році дві третини досліджених проб не відповідали вимогам за санітарно-хімічними показниками, а саме 1399 із 2132 досліджених проб (66%, при 63% в 2016р.), в т.ч. 61% за вмістом нітратів.
Найбільш високий показник невідповідних проб за вмістом нітратів спостерігається в Онуфріївському – 100%, Петрівському – 83% та Новоархангельському – 80% районах.
Найменша питома вага невідповідних проб за вмістом нітратів спостерігається у воді з громадських колодязів м.Олександрія – 33%, тобто практично кожна третя проба питної води не відповідає вимогам нормативів та Новомиргородському районі – 10%, де кожна десята проба не відповідає вимогам нормативів.
Довідково:
Нітрати впливають на органи травлення, в тому числі виникнення ракових пухлин в шлунково-кишковому тракті у людини, на діяльність сердцево-судинної системи. Порівняно легко людина переносить середньодобову дозу нітратів в 15-200мг; 500мг – це гранично допустима доза, а для отруєння грудного малюка досить і 10мг нітратів. Протягом 2017 року по Україні було зареєстровано 3 випадки захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію дітей до 1 року.
Дар'я Серватюк