Як у Кропивницькому педагогів навчали організації освітнього процесу в умовах війни (ФОТО)

16.08.2022 18:32

В обласному центрі освітяни взяли участь у семінарі з організації освітнього процесу в умовах воєнного стану сьогодні, 16 серпня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Так, у заході взяли участь керівники шкіл, фахівці департаменту освіти і науки ОВА та управління освіти міськради, а також управління цивільного захисту.

«Сьогодні ми проводимо короткострокові заняття перед початком навчального року, ви знаєте, що новий навчальний рік буде відбуватися в дуже складних умовах воєнного стану. Тому є завдання, визначене Урядом, міністерством освіти, ДСНС – організувати та провести такі заняття з керівниками закладів освіти, для того, щоб вони могли провести їх з педагогами, учнями, студентами. Ці заняття будуть присвячені саме питанням безпеки: як треба діяти під час повітряної тривоги, організації цивільного захисту в навчальних закладах, порядку проведення оповіщення, укритті в захисних спорудах і таке інше. Також представники поліції розкажуть про заходи, які треба вживати для посилення безпеки та охорони будівель під час навчального періоду. Сьогодні заняття проходять з керівниками шкіл  міста, закладів профтеосвіти, коледжів, вищих навчальних закладів. Такі занняття будуть проходити ще і завтра – з представниками ДНЗ. Такі заняття проводять з територіями області, але вони відбуваються в онлайн-режимі»,  -  розповів заступник начальника управління з питань цивільного захисту Кіровоградської ОВА Костянтин Дружинін.

За словами заступника начальника департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Володимира Таборанського, станом на сьогодні комісії за участю працівників ДСНС обстежили заклади освіти на 100%. І станом на сьогодні 70%  цих закладів або мають укриття, або можуть їх мати і комісії надали рекомендації, як цього досягти.  

«За попередньою інформацією, яка зібрана в департаменті освіти, 65% шкіл готові працювати в очному форматі. 20% шкіл готові працювати в змішаному і 15% - в дистанційному. Основні причини по 15% - це відсутність укриттів або за заявами батьків. 59  шкіл області працюватимуть дистанційно, оскільки немає укриттів та умов, 11 шкіл за заявами батьків, які говорять про те, що вони будуть навчатися дистанційно. Але всі ці цифри змінні. На сьогодні ми чуємо результати проведеної роботи освітнім омбудсменом, що є позиція батьків щодо прихильності до дистанційного навчання.  З іншого боку ми маємо урядові завдання підготувати заклади до очного навчання. І маємо саме на цьому сконцентруватися. Наші подальші кроки: підготувати укриття там, де це можливо, запросити комісію у складі фахівців ДСНС і відповідно актів готовності до навчального року отримати висновки. Працівники ДСНС мають вказати у документі , чи готовий заклад до очного навчання. До 25 серпня кожен заклад освіти має отримати акт готовності закладу до нового навчального року. І складовою цього акту є готовність чи неготовність укриття», - пояснив Володимир Таборанський.

Під час навчань працівники державної служби з надзвичайних ситуацій ознайомили присутніх з процесом організації укриттів для учасників освітнього процесу в укриттях. Також медики провели майстер-клас з надання першої домедичної допомоги.

  Приєднуйтеся до нас у соцмережах: Фейсбук: |Телеграм Інстаграм

Переглядiв: 2962