Депутат міськради запропонував створити механізм , який врегулює розміщення зарядних станцій для електромобілів у Кропивницькому

22.05.2025 19:58

Депутатський запит Артема Стрижакова щодо створення механізму врегулювання облаштування зарядних станцій для електромобілів підтримали під час сесії міськради сьогодні, 22 травня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Так, з трибуни депутат міської ради «Перспективи міста» Артем Стрижаков наголосив, що через значне поширення електротранспорту в Україні і в Кропивницькому, зокрема, наразі все більше жителів багатоповерхівок шукають можливості для заряджання своїх електромобілів в домашніх умовах.

«Зазвичай це часто відбувається шляхом виносу кабелю з вікна квартири, що викликає низку ризиків — пожежних, технічних і соціальних. Наразі ця практика має стихійний характер і не врегульована міською владою. Водночас у містах України вже напрацьовано позитивний досвід створення прозорих і безпечних механізмів погодження облаштування зарядних станцій. Деякі громади розробили окремі Положення, спростили погоджувальні процедури через ЦНАП, а також сприяють створенню інфраструктури на комунальній землі або базі мереж електротранспорту», - констатував Артем Стрижаков.

Як наголосив депутат, через відсутність врегулювання розміщення зарядних станцій у Кропивницькому практикується тимчасове використання кабелів з вікна, що не має визначеного статусу (формально законне, але потенційно небезпечне). Також наразі відсутній єдиний механізм погодження облаштування зарядної точки на фасаді будинку чи у дворі (ОСББ/ЖЕО).

Крім цього мешканці будинків не мають змоги ініціювати розміщення станції на прибудинковій території або на вільній земельній ділянці міста в упорядкований спосіб.

Відтак депутат міськради запропонував доручити профільним управлінням розробити проєкт Положення щодо порядку облаштування зарядних станцій для електротранспорту у місті Кропивницький (у тому числі на фасадах будинків, у дворах (ОСББ/ЖЕО) та на території загального користування).

У Положенні рекомендується передбачити :

механізм погодження для мешканців будинку (збір підписів, погодження з ЖЕО/ОСББ),

прозору процедуру подання заявки через ЦНАП (або електронно),

можливість мешканцям ініціювати створення публічної зарядної станції на вільних міських ділянках,

спрощення погоджувальних процедур для приватних ініціатив.

Вивчити досвід інших обласних центрів та громад щодо розвитку електрозарядної інфраструктури.

Підготувати роз’яснювальний лист (або рекомендації) від міської ради щодо тимчасового використання кабелю з вікна, з переліком технічних вимог і заходів безпеки.

Ініціативу Артема Стрижакова підтримала більшість депутатів. Запит розглянеться у міськраді, згідно з термінами Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.

Переглядiв: 404