Фахівці Держаудитслужби зафіксували неефективне використання мільйонних коштів кропивницькими театрами

23.11.2022 14:05

Фахівці Держаудитслужби завершили аудит кропивницьких театрів та встановили непродуктивні витрати на понад 29,8 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба відомства, інформує медіапортал DOZOR.

Левова частка фінансової підтримки була спрямована на оплату праці в КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького», КЗ «Кіровоградський академічний обласний театр ляльок» та в Кіровоградській обласній філармонії. Причому окремі посади обіймали працівники, що не мали належного рівня освітньої підготовки і фаху й не відповідають установленим для таких посад кваліфікаційним вимогам, через що заклади культури зазнали неефективних витрат на понад 14,8 млн грн.

Установлено, що при незабезпеченості коштами на виплату посадових окладів відповідно до законодавчо визначеного максимального розміру коефіцієнтів директори театрів приймали рішення про здійснення стимулюючих виплат окремим працівникам. Заначене призвело до додаткових видатків з бюджету на 7,6 млн грн і створило передумови неефективного використання коштів фінансової підтримки на виплату заробітної плати.

Утримання Кіровоградською обласною філармонією штатних одиниць, не передбачених типовими штатними розписами, спричинило додаткові витрати на оплату праці на 252,32 тис. грн.

Аудитори також виявили, що 2013 року Кіровоградська обласна рада мала передати об’єкт «Будівництво індивідуальної газової котельні по вул. Орджонікідзе, 17/19, у м. Кіровоград» вартістю 3,4 млн грн з балансу Театру ім. М.Л. Кропивницького до комунальної власності територіальної громади міста Кіровограда. Проте через неналежний контроль із боку департаменту за вирішенням питання передачі котельні досі не передано в комунальну власність тергромади міста Кропивницького та не введено в експлуатацію. Водночас котельні 9 років не використовував Театр за призначенням, що призвело до непродуктивних витрат на капітальні вкладення на 3,4 млн грн.

Крім того, встановлено випадки відволікання коштів на суму 688,7 тис. грн з обласного бюджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації та робочих проєктів, які на час проведення аудиту не були реалізовані чи використані за призначенням, і з часом втрачають свою актуальність і потребують подальшого коригування.

Переглядiв: 633