Кропивницька художниця Аліна Ліндау презентувала свою роботу на міжнародній виставці у Лондоні (ФОТО)

19.05.2025 19:05

Кропивницька художниця Аліна Ліндау (Давиденко) презентувала свою роботу під назвою “Жіночність» на міжнародній виставці у  Лондоні.  Експозиція в галереї ST.ART Gallery зібрала роботи 146 мисткинь з низки країн світу. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Для кропивничанки участь у міжнародній виставці – не перша. У 2023 році її роботи побачили на міжнародній експозиції в Італії. Цьогорічна виставка у Лондоні стала можливістю розповісти про Україну та творчість, війну та зміни, які переживає кожен українець і українка.

«Організатори, з якими я працюю, запросили мене взяти участь у цій виставці з своєю роботою.  Коли мене запросили до Лондону , я думала над тим, яку роботу представити.  Формат  конкретно цієї виставки був суто жіночим проєктом. Тож я вирішила представити свою роботу під назвою «Жіночність»», - розповідає художниця.

«Для мене ця експозиція — це не просто зібрання творів мистецтва, це — живий діалог про силу, красу, вразливість та натхнення, яке несе в собі кожна жінка. У своїй художній практиці я досліджую тему жіночності. Сьогодні я представляю картину з квітучою квіткою у вигляді жіночого репродуктивного органу під назвою «Жіночність». Це паралель символізує великий дар нового життя, розквіт внутрішньої гармонії та чуттєвості. Головне посилання роботи - це дотик до своєї істинної природи, до сильної жіночої енергії, що трансформує нас, а потім все навколо.  Дякую всім, хто підтримував ідею цього проекту, допомагав у створенні цього простору, наповненого світлом, змістом та красою», - з такими словами до організаторів та учасників виставки звернулась кропивничанка.

У коментарі медіапорталу DOZOR Аліна Ліндау наголосила: ця виставка була особливою, адже учасниці висловлювали свою підтримку на адресу України та її народу.

«Коли говориш про те, що ти художниця з України, люди максимально висловлюють свою підтримку. І цим теж мене вразив та розчулив Лондон, оскільки на Трафальгарській площі в центрі  Лондона поруч з Національної галереєю та Парламентом майоріли прапори України», - розповідає художниця.

Аліна Ліндау зазначає: під час презентації виставки їй вдалося познайомитися з багатьма художницями з різних куточків світу. Серед учасниць виставки були не лише представники європейських країн, а і азійських. Зокрема, Малайзії, Кореї

«Мистецтво дуже обʼєднує та зближує. Після моєї промови до мене одразу підійшла художниця з Польщі . Моя участь у цій міжнародній виставці також і про те, що мистецтво може говорити голосніше, ніж слова, адже воно розкриває тонкі грані внутрішнього світу і дарує нам емоції, роздуми та натхнення», - резюмувала кропивничанка.

Довідково:

Аліна Ліндау – художниця, яка має українсько-естонське коріння. Навчалася в Європейській школі дизайну в Києві. Свою першу виставку відкрила в 2014 році. У питаннях колористики своїх картин художниця використовує: Теорію швейцарського психолога Макса Люшера «Про вплив кольору на психологічний та фізичний стан людини», а також теорію Зцілення кольором Теда Ендрюса.

Під час художньої практики мисткиня досліджує низку соціально важливих тем. Зокрема, тему жіночності в концепції фемінізму, її чуттєвих проявів та поєднань із природою,  використовуючи уточнені жіночі натури, емоційні портрети та двозначну жіночу міміку, що занурює глядача в роздуми, особливих людей та дітей з аутизмом, питання їх соіцалізації та взаємодій з навколишнім світом.  

Художниця створює картини та інсталяції за допомогою спільної творчості, для максимальної емоційної та когнітивної емпатії.

Аліна Ліндау висвітлює у художній практиці також і вічні теми кохання та взаємовідносин двох статей.  На основі досліджень професора клінічної психології Сью Джонсон, де : «Відносини - це душевна близькість і внутрішня потреба будь-якої людини в безпечній емоційній прихильності...».

  

Переглядiв: 388