Знані освітяни виступили на міжнародній науково-практичній конференції у Кропивницькому

29.04.2022 16:53
image

В обласному центрі віддбулася міжнародна науково-практична конференція «Мистецький освітній простір у контексті формування сучасної парадигми освіти» сьогодні, 29 квітня. Організатором наукового заходу традиційно став Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Так, цей захід проводиться вчетверте, цьогоріч міжнародна науково-практична конференція пройшла в режимі онлайн за участю видатних освітян з низки областей України, а також науковців з-за кордону. Цьогорічний захід був присвячений темі освіти та розвитку молоді в умовах війни в Україні.

Відкрив науково-практичну конференцію ректор ЦДПУ ім. В. Винниченка Євген Соболь, який висловив подяку колегам-науковцям за участь у конференції, а закордонним освітянам – за підтримку України у боротьбі за незалежність та свободу.

«Радий вітати усіх на цьому заході. Війна в Україні змушує працювати в онлайн-форматі, але ми впевнені, що перемога буде за правдою та справедливістю, тобто за нами. І ви обов’язково прогуляєтеся мирними вулицями саме Кропивницького, побачите наш театр – колиску театрального мистецтва України. Я хочу подякувати нашим колегам, представникам інших країн, і через вас хочу висловити вдячність народам і керівництву ваших країн за підтримку. Ми її відчуваємо, адже ви стоїте пліч-о-пліч з нами у боротьбі за демократичну Україну. Я дуже сподіваюся, що наша скарбниця знань наповниться новими ідеями і вірю, що презентовані нами напрацювання будуть цікавими учасникам зустрічі. Бажаю, щоб конференція була плідною і що наступного разу ми зустрінемося не у віконечках відео-чату, а за дружнім столом. Миру усім нам, гарної співпраці і гарної конференції» - звернувся до учасників наукового заходу Євген Соболь.
image

На початку конференції виступили в.о проректора з наукової роботи ЦДПУ ім.. В. Винниченка, доктор психологічних наук Лілія Клочек, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім.. В. Г. Короленка Марина Гриньова, професорка, викладач Ariel University (Ізраїль) Nitza Davidovich. З вітальним словом звернувся також настоятель Благовіщенського храму отець Євгеній Назаренко, який акцентував увагу на Воскресінні Христовому як перемозі світла над темрявою та боротьбі українців за суверенність нашої держави. До участі також долучилися знані освітяни з Польщі, Австрії, а також українських вишів.

Учасники науково-практичної конференції працювали у кількох секціях. Жваво була розкрита тема особливостей організації гібридного навчання у закладах вищої освіти під час воєнного стану. Її висвітлив Артем Стрижаков - кандидат педагогічних наук, депутат Кропивницької міської ради, голова фракції «Перспектива міста».

image
image
image
image
Доктор педагогічних наук Національного університету імені М.П Драгоманова Наталія Гуральник присвятила виступ шляхам подолання музично-освітніх викликів в обставинах воєнного часу. Доцент кафедри режисури і хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Лань присвятила свою роботу темі Soft Skills сучасного молодого балетмейстера, необхідні для створення колективного творчого проекту.

Кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри мистецької освіти ЦДПУ ім. В. Винниченка Жанна Колоскова розповіла про творче застосування мистецького навчального контенту в процесі викладання інтегрованого курсу «Мистецтва» в НУШ.

Традиційно науково-практична конференції включала роботу низки секцій за різними напрямками. Серед них - культуро творчі засади мистецької освіти в сучасному професійному просторі, тенденції розвитку міжнародної і вітчизняної мистецької освіти в умовах глобалізації, освітній менеджмент, цифрові мистецтва в теорії і практиці художньої освіти, актуальні стратегії розвитку хореографічної освіти в Україні та світі та дистанційна освіта.

 

Переглядiв: 1017