Хто відповідає за розміщення та безпеку заправок у Кіровограді (ВІДЕО)

13.04.2019 12:30

Два тижні тому на вулиці Київській сталися вибухи та пожежа, які змусили містян хвилюватися за свої життя. Після надзвичайної ситуації міська влада пообіцяла розібратися з законністю розміщення газової заправки, перевірити такі об’єкти на території міста та допомогти потерпілим внаслідок вибухів. Про те, як виконуються обіцянки та хто взагалі відповідає за розміщення та безпечність заправок, дізнавався медіапортал DOZOR.

Як розповів у інтерв’ю заступник міського голови Олександр Мосін, протягом останніх трьох років земель під будівництво заправок у місті не відводилося. За ці роки проводилися зміни права на землекористування через зміну власника. Мосін стверджує, що поставити заправку на території міста не так просто, оскільки такі об’єкти відносяться до категорії особливо небезпечних. Так, у січні 2017 року Кабмін визначив заправні станції до класу наслідків СС3, тобто заправки потенційно несуть значні наслідки для навколишнього середовища.  

Чи є дистанція між житловими масивами та заправками у Кіровограді безпечною, міська влада відповіді надати не може. За словами Мосіна, дозвіл на початок будівництва заправних станцій надається у Державній архітектурно-будівельній інспекції в Києві. Посадовець запевняє: якщо столичні фахівці  надали дозвіл на розміщення об’єкту, то дистанція  відповідає нормам.

«Для того, щоб з’явилася автозаправка у місті, потрібно пройти відповідну процедуру. Окрім того, що треба оформити питання землекористування, потрібно розробити проект, і взагалі зареєструвати декларацію про початок будівництва. Заправки зараз відносяться до класу наслідків  СС3, тому при початку будівництва такого об’єкта декларацію реєструє державна архітектурно-будівельна інспекції в місті Києві. Сьогодні у нас в міські раді ДАБК має право реєструвати будівництво об’єктів, але не потенційно небезпечних. На сьогодні у нас близько 50 таких об’єктів», - пояснив посадовець.

Міська влада визнає: вибухи на Київській сталися через недотримання правил техніки безпеки. Яких саме – має встановити перевірка за участю представників місцевої влади та рятувальників.

«Було прийнято рішення створити робочу групу, запросити експертів з МНС, будівельників, здійснити перевірку потенційно небезпечних об’єктів, співпрацювати з людьми, будинки яких розташовані навколо епіцентру, де були вибухи. Управління надзвичайних ситуацій вже відпрацювало з людьми,які є потерпілими в цій ситуації і в цьому випадку потерпілим буде виплачено близько десяти тисяч гривень соціальної допомоги. Ця робота ще досі проводиться, але з сімома особами управління надзвичайних ситуацій вже провело необхідні дії», - стверджує Олександр Мосін.

У міськраді запевняють, що умови будівництва газових заправок будуть більш жорсткішими, але алгоритм дій для цього буде визначений лише після рекомендацій робочої групи.

«Потрібно робити ці вимоги жорсткішими. Є державно-будівельні нормативи, які передбачають розміщення таких об’єктів. Зрозуміло, що ті розробники проектів, які подають документи на експертизи, і ті фахівців, які реєструють декларації про початок будівельних робіт, мають нести відповідальність при розміщенні таких об’єктів. Коли ми відпрацюємо повністю алгоритм дій по цьому питанню ми видамо рекомендації з посиланням на законодавчі акти та на проблеми, які будуть виявлені», - резюмував заступник мера.

Читайте також:

Попередні причини вибухів у Кіровограді (ФОТО, ВІДЕО)

Фоторепортаж із місця вибухів у Кіровограді

Ранок після газових вибухів у Кіровограді: фоторепортаж із місця аварії

У міськраді Кіровограда не коментують причини вибухів

Водій вантажівки, який постраждав під час вибуху у Кіровограді, у тяжкому стані

Стало відомо про четвертого постраждалого під час вибухів у Кіровограді

Вибух у Кіровограді: міськрада перевіряє законність використання земельної ділянки

За фактом вибухів у Кіровограді розпочали кримінальне провадження

Міст на вулиці Київській залишатиметься перекритим до виборів

Прямий ефір  медіапорталу DOZOR прес-конференції у міськраді щодо вибухів – дивіться за даним посиланням

Вибухи газу у Кіровограді не погрішили екологічну ситуацію – Коваленко

Вибух АЗС у Кіровограді пошкодив насосну станцію «Теплоенергетика» (ФОТО)

Електроенергію у низці мікрорайонів Кіровограда було відключено на вимогу рятувальників

Місцеві жителі про наслідки вибухів у Кіровограді (ВІДЕО)

Розповідь патрульного, який першим опинився в епіцентрі вибухів (ВІДЕО)

Двом особам оголосили про підозру через вибухи у Кіровограді

Керівник кіровоградського підприємства, де сталися вибухи, сидітиме вдома

 

Переглядiв: 1394